O nas

O nas

Pierwszy polski innowacyjny sorter automatyczny do odpadów

WAAM to innowacyjne połączenie urządzenia do sortowania odpadów (reverse vending machines) z aplikacją, która przenosi do świata wirtualnego i łączy gospodarkę odpadami ze światem rozrywki. To unikalne połączenie stwarza nieograniczone możliwości wykorzystania w strefie marketingu, promocji oraz rozrywki, przy jednoczesnym połączeniu wysoko-sprawnej technologii zagospodarowania odpadów. Urządzenie WAAM zmienia oblicze gospodarki odpadami, wpisując się przy tym w strategię popularnego trendu gospodarki obiegu zamkniętego. Jest w stanie wspomagać edukację społeczeństwa w zakresie ekologii, z jednej strony przy jednoczesnym dostarczaniu rozrywki, z drugiej zaś strony przy nieograniczonych możliwościach marketingowych firm połączonych. Jest odpowiedzią na wyzwania dzisiejszej gospodarki odpadami, aby przy odpowiednim wykorzystaniu odpadów jako surowców, podążać za zasadami zrównoważonego rozwoju.
WAAM to coś więcej niż typowe reverse vending machines. Budowa oparta o skanowanie kodu kreskowego, wspomagana analizą kształtu opartą o aplikacje open source TensorFlow pozwala na segregacje szerokiego wachlarza odpadów, z równoczesnym rozpoznawaniem rodzaju produktu a nawet producenta.


Urządzenie WAAM do automatycznego sortowania odpadów łączy w sobie funkcje sortera, urządzenia multimedialnego oraz konsoli do gier, w której wrzucane odpady stanowią walutę. Urządzenie WAAM sortuje odpady, a dodatkowo połączone jest z dedykowaną aplikacją wyposażoną między innymi w grę, w której dzieci będą mogły hodować „potwora” za wrzucane do WAAM odpady. Stworzona aplikacja pozwala na zbieranie punktów a następnie przekazywanie ich na cele charytatywne lub zakup np. ebooka lub nawet biletów do komunikacji miejskiej, w zależności od pozyskanych klientów i ich możliwości.